PORTFOLIO
جهت جستجوی محصولات، لطفا ابتدا وارد فروشگاه اینترنتی شوید
SHOP
  • Your Cart Is Empty!
Your address will show here +12 34 56 78
  • Text Hover
  • Text Hover

چنگ، پلی از زمین به بهشت

چنگ کَمَک

در نیمه دوم قرن بیستم، روشنفکران برتونی-پاریسی تاریخچه و اصالت ایرلندی چنگ را به عنوان نشانه‌ای از احیای جنبش پان-سلتیک و نمادی از جنبش مقاومت می‌پذیرند. هنگام هجوم انگلیس به این کشور، ایرلندی‌ها مجبور بودند چنگ‌هایشان را در آتش انداخته و بسوزانند و هرکسی هم که موفق به نگه داشتن سازش می‌شد، در نهایت و با به خطر افتادن جانش مجبور به تکرار همین کار بود. چنگ در منطقه بریتنی واقع در شمال غرب فرانسه که به خاطر شباهت اسمی به بریتانیای کوچک معروف است، به عنوان نماد مقاومت در برابر دولت فرانسه که در حال مرکزیت یافتن بود احیا شد. در همین زمان چنگ لور (Lever) نیز در حال گسترش در منطقه بریتنی بود و این امر در پی بازدید چنگ‌نوازان از سایر سرزمین‌‌های سلتیک صورت گرفته بود. در سال ۱۹۷۰ جریان احیای موسیقی فولکلور در فرانسه شکل گرفت که ابتدا از ایالات متحده شروع شده و از طریق بریتانیای کبیر در حال گسترش بود. طی این جرایانات، معلوم شد که به دلیل افزایش تقاضا، علاوه بر وجود استادکارهای بومی و حضور وارکننده‌ها، نیاز به تولید انبوه داخلی هم محسوس است. قسمتی از احیای فرهنگ سلتیک، عشق به موسیقی آمریکای جنوبی بود که در نتیجه همین امر، جرارد گارنیر تصمیم به ساخت و تولید فلوت‌ بومیان آمریکا گرفت. موفقیت حاصل‌شده فراتر از حد انتظار بود، تا اندازه‌ای که جرارد به برادر بزرگتر خود، جول، پیشنهاد شراکت و همکاری در این تجارت را مطرح کرد. در طول زمستان ۱۹۷۱-۱۹۷۲ این دو برادر اقدام به افتتاح شرکت کمک در موزل نزدیک به ننتس واقع در منطقه بریتنی نمودند. این افتتاحیه طی مراسمی با شکوه برگزار شد. نام «کَمَک» از کلمه «پاچاکَمَک» که نام یکی از خدایان تمدن کچوا واقع در کشورهای آمریکای جنوبی است، گرفته شده است. پاچاکمک به معنای خالق و حیات‌بخش است.

تاریخچه کَمَک

کمپانی کمک از سال ۱۹۷۲ در فرانسه شروع به کار کرد. در سال ۲۰۰۷ بدلیل کیفیت فوق‌العاده و بی‌نظیر چنگ‌های تولیدی، این شرکت موفق شد از دولت فرانسه نشان برتر Enterprise Du Patrimoine Vivant را دریافت نماید. این جایزه، یک نشان رسمی از دولت فرانسه است و به شرکت‌هایی اهدا می‌شود که در امور ساخت و تولید به نحو عالی عمل کرده، دارای مهارت‌های صنعتی و سنتی منحصربه‌ فرد بوده و در نتیجه هویت اقتصادی و فرهنگی کشور فرانسه را حفظ می‌کنند. همین موضوع تاییدی بر اصالت و کیفیت چنگ‌های کمک می باشد. تمامی قطعات و مواد اولیه چنگ‌های کمک مستقیما در کشور فرانسه تولید می‌شوند و خط تولیدی در خارج از این کشور وجود ندارد. درنتیجه کمک قادر است کنترل کیفیت بسیار دقیقی روی محصولات خود داشته و در امر خودکفایی در ساخت چنگ کاملا موفق باشد. استفاده از چوب‌های بسیار متنوع و با کیفیت رزوود، آبنوس، افرا، صنوبر، ماهون، بابینگا، زینگانا، زبرانو، گیلاس و… مهر تاییدی بر کیفیت جهانی این چنگ‌ها و توجیه‌کننده صدای عالی و بی‌همتای حاصل از نواخته شدن آن‌ها می‌باشد. کمپانی کمک سالهاست به عنوان برترین و قدرتمندترین شرکت در زمینه تولید چنگ فعالیت می‌کند و طی این سالها همواره به عنوان برند معتمد و منتخب چنگ‌نوازان سراسر دنیا به کار خود ادامه داده است.

چهل سال شور و اشتیاق از جنس فرانسوی

هر اندازه تکنیک‌های کلاسیک یک هنرمند از کیفیت بهتری برخوردار باشد، قدرت و اختیار او در به‌ نمایش گذاشتن هنرش بیشتر خواهد بود. فرقی نمی‌کند این هنرمند نوازنده باشد یا نقاش و یا حتی یک مجسمه ساز.
این قانون در مورد صنعتگران نیز صدق می‌کند. تکنسین‌هایی که به منظور تحقق بخشیدن به رویاهایشان به ادغام تخصص و تخیل می‌پردازند نیز در واقع هنرمندان چیره‌دست صنعت موسیقی به شمار می‌آیند. هر یک عدد چنگ کمک، یک رشته زنجیر منحصربه‌فرد متشکل از اتصال حلقه‌های تخصص، پژوهش و عشق است.

  • Text Hover
  • Text Hover
  • Text Hover

کارگاه‌های چوب

تمامی چوب‌های مورد استفاده برای ساخت چنگ‌های کمک دارای گواهی‌نامه چوب مقاوم FSC بوده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند. تامین‌کنندگان چوب کمک منابع مشخص و سرشناس و معتبری هستند که تمامی مدارک آنها در صورت لزوم در دسترس بوده و قابل ارائه می‌باشد. این شرکت همچنین در حال دست‌یابی به خود‌کفایی در کسب گواهی FSC انحصاری کمک نیز می‌باشد. جمع‌آوری و بازیافت خاک‌ اره و تراشه‌های چوب به‌طور کامل در این شرکت سازماندهی شده و توسط یک شرکت محلی به نام باربازنگز جهت تولید پلت‌های چوبی حائل حرارت بازیافت و استفاده می‌شود. در زمان بازسازی کارگاه‌ها، یک سیستم بازیافت و تصفیه هوا برای کاهش مصرف انرژی انتخاب شده که هرساله از نظر کارایی و کارآمدی تجهیزات مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین ظاهر ستون چنگ‌های کمک بر اساس صرفه‌جویی در مصرف چوب طراحی شده است.

کارگاه‌های فلزی

پس از فرایند ساخت، درمرحله تمیزکاری برای چربی‌زدایی قسمت‌های مختلف دستگاه‌ها از حلال‌ها استفاده نمی‌شود. تمامی براده‌های فلزی و خنک کننده‌ها به منظور ذخیره انرژی بازیافت می‌شوند. باربازنگز مسئولیت جمع‌آوری، تمیز کردن و فروختن براده‌های فلزی به کارگاه‌ها و همچنین به‌عمل‌آوری و بازتولید روغن‌های هیدرولیک به منظور جلوگیری از آلودگی در صورت نشت گاز را نیز بر عهده دارد. جمع‌آوری و بازیافت خاک‌ اره و تراشه‌های چوب به‌طور کامل در این شرکت سازماندهی شده و توسط یک شرکت محلی به نام باربازنگز جهت تولید پلت‌های چوبی حائل حرارت بازیافت و استفاده می‌شود. در زمان بازسازی کارگاه‌ها، یک سیستم بازیافت و تصفیه هوا برای کاهش مصرف انرژی انتخاب شده که هرساله از نظر کارایی و کارآمدی تجهیزات مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین ظاهر ستون چنگ‌های کمک بر اساس صرفه‌جویی در مصرف چوب طراحی شده است.

کارگاه‌های آبکاری

سال‌های طولانی است که کمک از روغن جلای حاوی پلی‌استر استفاده نمی‌کند. همزمان با توقف استفاده از روغن جلای پلی‌استری در این شرکت، پژوهش‌هایی برای تولید روغن جلاهای حاوی آب در کمک آغاز شد که تا کنون نیز ادامه داشته است. در زمان بازسازی کارگاه‌ها، اتاق‌های کوچکی جهت آبکاری در کارخانه طراحی شدند. دست‌یابی به کارایی و نظافت بیشتر، از مزیت‌های اصلی این اتاق‌ها بودند. همچنین به دلیل تعهد این شرکت به مسائل زیست‌محیطی، سیستم استخراج و تهویه این اتاق‌ها به طور منظم توسط تکنسین‌های فنی کمک بررسی و کنترل می‌شود. به علاوه تمامی محصولات آبکاری این شرکت به منظور جلوگیری از آلودگی ناشی از نشت احتمالی، در جعبه‌های صنعتی مخصوص قرار داده می‌شوند. جمع‌آوری و بازیافت خاک‌ اره و تراشه‌های چوب به‌طور کامل در این شرکت سازماندهی شده و توسط یک شرکت محلی به نام باربازنگز جهت تولید پلت‌های چوبی حائل حرارت بازیافت و استفاده می‌شود. در زمان بازسازی کارگاه‌ها، یک سیستم بازیافت و تصفیه هوا برای کاهش مصرف انرژی انتخاب شده که هرساله از نظر کارایی و کارآمدی تجهیزات مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین ظاهر ستون چنگ‌های کمک بر اساس صرفه‌جویی در مصرف چوب طراحی شده است.