PORTFOLIO
جهت جستجوی محصولات، لطفا ابتدا وارد فروشگاه اینترنتی شوید
SHOP
  • Your Cart Is Empty!
Your address will show here +12 34 56 78
  • Text Hover

گیتار کردوبا

کمپانی گیتارسازی کُردوبا که در سال ۱۹۹۷ پایه‌گذاری شد، همواره به دنبال ایجاد تکامل و پیشرفت در سیر تحولی گیتارهای سیم نایلونی از طریق ادغام روش‌های سنتی ساخت گیتار و جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا بوده است. با در نظر گرفتن ترکیب دو عنصر زیبایی و کارایی بالا در گیتارهای کردوبا، تمامی این گیتارها از ویژگی‌های وزن سبک، سطح کیفیت و عملکرد بالا و اصالت اسپانیایی به طور ویژه‌ای بهره می‌برند. کردوبا همچنین به تلاش خود برای به چالش کشیدن مفهوم گیتار آکوستیک بدون وارد کردن هرگونه خدشه‌ای بر اعتبار و اصالت اولیه این گیتارها ادامه می‌دهد.

گیتار سیم‌نایلونی

آیبریا

مدل‌های آیبریا دارای ابعاد مختلف بوده، صفحه رویی از جنس چوب سرو کانادایی فشرده یا صنوبر اروپایی و صفحه جانبی و پشتی آنها از چوب ماهون آفریقایی و رز‌وود هندی ساخته شده است. این گیتار‌های کاملا دست‌ساز بسیار سبک‌وزن بوده و نواختن با آنها به دلیل وجود میله خرپای جاسازی شده در دسته ساز، بسیار آسان می‌باشد. آهنگ صدای این گیتارها بسیار گرم و پرطنین است.

لوتیر

این سری از گیتارهای کردوبا برای آن دسته از گیتاریست‌هایی که به‌ دنبال سازی مقاوم و مناسب برای استفاده در کنسرت می‌باشند در نظر گرفته شده‌اند. این گیتارها کاملا دست‌ساز بوده و به وسیله تیم کوچکی از صنعتگران در یک کارگاه کوچک تولید می‌شوند. این کارگران همزمان با اعمال دقت فراوان برای انتخاب چوب مصرفی از روش‌های اصیل اسپانیایی برای تولید ساز استفاده می‌کنند. مبنای ساخت دیگر اجزای گیتارهای سری لوتیر بر اساس روش‌های ساخت سنتی بنا شده است. اجزایی همچون پاشنه اسپانیایی، دسته دست‌ساز، تسمه‌ها و تخته صدای گنبدی شکل.
طرح رزت تمام مدل‌های سری لوتیر یک رشته گل در‌هم تنیده شده از جنس پلاستیک پرلویید می‌باشد که از گیتار مدل دومینگو استیزو الهام گرفته شده و با یک لایه پولیش فوق‌العاده نازک از جنس پلی‌اورتان جلا داده شده است. این گیتارها دارای جعبه‌ای سبک وزن از جنس پلی‌فوم یا جعبه‌ای بسیار محکم مجهز به رطوبت‌سنج می‌باشند.

فیوژن

گیتاری با سیم‌های پلاستیکی برای گیتاریست‌هایی که صدای گیتارهای سیم‌فلزی را بیشتر می‌پسندند. اولین نسل گیتار که از ادغام بافت صوتی و آهنگی یک گیتار سنتی سیم‌نایلونی با دسته‌ای باریک‌تر و سرعت‌عملی همانند گیتارهای سیم‌فلزی ساخته شده است. فرت‌ برد در این گیتارها کوچکتر شده و ۱۲ یا ۱۴ فرت موجود در کل ساختار دسته تا بدنه این گیتارها موجب می‌شوند تا گیتارهای فیوژن به راحت‌ترین نوع گیتار برای نوازندگان گیتار الکتریک و گیتار سیم‌فلزی تبدیل شود.

مینی

اولین گیتار سیم نایلونی کوچک که برای مسافرت‌های جاده‌ای، تعطیلات و پیک‌نیک‌ها طراحی شده است. در این گیتارها، کارایی گیتارهای سیم نایلونی معمولی در یک بدنه سبک‌تر و جمع‌و‌جورتر با قدرت صدای بالا و چشمگیر به نمایش گذاشته می‌شود. هر گیتار مینی دارای صفحه رویی یکپارچه، روکش مات و یک کیف دستی است.

اسپانا

هنر صنایع دستی اصیل اسپانیایی، طیف وسیعی از گیتارهای الکتریک کات‌وی، فلامنکو و کلاسیک را دربر می‌گیرد. مشخصه ظاهری این گیتارها صفحه رویی از جنس سرو کانادایی و صنوبر اروپایی است به اضافه طرح رزت از گل و خورشید که به زیبایی ظاهری این گیتار جلوه خاصی داده است.

مستر

کردوبا برای نام‌گذاری مدل‌های مختلف در این سری از گیتارها، از نام پنج نفر از اساتید سازنده گیتار که ظرف صد و پنجاه سال گذشته نقش مهمی در الهام‌بخشی به هنر ساخت گیتارهای سیم‌ نایلونی ایفا کرده‌اند، استفاده کرده است. آنتونیو‌د‌تورس، هرمن هاوزر، میقل رودریگز، مانوئل ریس و دومینگو استزو.

گیتارهای یوکللی

یوکللی‌ها در واقع ساز‌های زهی بسیار کوچک و زیرمجموعه‌ای از خانواده گیتارها می‌باشند. یوکللی که نتیجه‌ی ایجاد تغییراتی در شکل ظاهری و اندازه گیتارهای عادی است دارای چهار سیم می‌باشد که سه سیم بالایی آن از بالا به پایین همان سه سیم نایلونی گیتار بوده و یک سیم پایینی نیز با صدای زیرتر تولید کننده صدای نت «لا» می‌باشد.