ایرودرام چیست؟

ایرودرام

ایرودرام وسیله‌ای است که به شما این امکان را می‌دهد که درام بنوازید بدون اینکه یک درام داشته باشید. این ساز کوچک و قابل حمل و استفاده از آن بسیار راحت است. ایرودرام برای کسانی که فضای محدودی دارند و همچنین نمی‌خواهند برای اطرافیان سر و صدا و مزاحمت ایجاد کنند گزینه بسیار خوبی است. اگر هنگام نواختن آن از هدفون استفاده کنید می‌توانید بدون این که دیگران متوجه صدایی شوند صدای نوازندگی خود را بشنوید. بنابراین حتی می‌توانید نیمه‌شب بدون ایجاد مزاحمت برای کسی تمرین کنید.

تمام چیزی که برای استفاده از این درام نامرئی نیاز دارید یک لپ‌تاپ یا کامپیوتر شخصی است. نوازندگی با ایرودرام مانند نواختن یک درام معمولی است. با این تفاوت که به صورت فیزیکی درامی در کار نیست.

در قسمت سر چوب‌های آن توپ‌هایی صیقلی و بازتابنده قرار دارند. این چوب‌ها از نظر وزن مثل چوب‌های معمولی درام در دستان شما هستند.
این ساز به جای پدال، قطعاتی با مواد بازتابنده دارد که باید آن‌ها را روی پاهای خود ببندید.


این محصول یک لامپ با لنز مخصوص دارد که روی دوربین آن قرار می‌گیرد و به قسمت‌های صیقلی چوب‌ها و پابندها می‌تابد.
دوربین آن به یک درگاه USB متصل می‌شود و بازتاب‌هایی که به واسطه نور لامپ از چوب‌ها و پابندها ایجاد می‌شود را به نرم‌افزار ایرودرام منتقل می‌کند.


احساس نوازندگی با این ساز وقتی به آن عادت کنید بسیار طبیعی است. از دیگر جذابیت‌های آن داشتن پشتیبانی از دستگاه‌های واقعیت مجازی است. قبلا فقط می‌توانستید درامز را به صورت دو بعدی روی صفحه نمایش ببینید، اما اکنون می‌توانید با دستگاه‌های واقعیت مجازی که بر روی چشم خود می‌بندید حرکت چوب‌های درامز و حرکت پاهایتان را به صورت کاملا سه بعدی روبروی خود ببینید. بنابراین دیگر درامز شما نامرئی نیست و این احساس را دارید که مقابل آن نشسته اید.

نوازندگی با ایرودرام شم خاص خود را می‌طلبد. قطعات درام در این وسیله همانند قطعات درامز واقعی قرار گرفته اند. بنابراین نوازندگان پیشرفته درامز از همان لحظه اول به راحتی می‌توانند با آن نوازندگی کنند.
شما می‌توانید با استفاده از ویژگی «پلی لیست» آن همراه با آهنگ بنوازید.
از این وسیله در اجراهای زنده از جمله آخرین تور «ای آر رحمان» در آمریکا استفاده شده است.

ایرودرام وسیله مناسبی برای تمرین طولانی‌مدت درامز است. شما می‌توانید زمان‌بندی، موزون بودن، استقلال اعضای بدن و حرکت‌های درامز را با این وسیله یاد بگیرید. این ابزار برای تقویت انگشتان و دست شما نیز بسیار مناسب است.

برای هنرجویانی که در خانه نمی‌توانند درامز داشته باشند با یک «پد تمرین» و یک جفت «چوب درام» مکملی عالی است.

ایرودرام یک وسیله پویا و مقرون به صرفه برای ضبط صدا در خانه یا استودیو است. شما می‌توانید فایل‌های MIDI را مستقیما و بدون نیاز به کابل یا آداپتور، هنگامی که aerodrums و daw روی یک کامپیوتر اجرا می‌شوند روی daw ضبط کنید. همچنین می‌توانید آنچه را می‌نوازید ضبط کنید و از آن یک فایل صوتی خروجی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *