فیلم بوهمین راپسودی

بوهمین راپسودی- درباره فردی مرکوری

بوهمین راپسودی فیلمی است درباره‌ی زندگی فردی مرکوری، خواننده‌ی گروه مشهور راک کویین. نام فیلم از نام مشهورترین ترانه‌ی این گروه گرفته شده است.
کویین کوئین یک گروه راک بریتانیایی است که در سال 1970 در لندن شکل گرفت. اولین کارهای آن ها تحت تأثیر راک پراگرسیو، هارد راک و هوی متال بود، اما گروه به تدریج با ترکیب سبک های بیشتر، مانند آرنا راک و پاپ راک، وارد کارهای متعارف و رادیو دوستانه تر شد.در اوایل دهه ی 80، کویین یکی از بزرگ ترین گروه های راک استادیوم در جهان بود و قطعه های we will rock you و we are the champions به سروده های ورزشی آن دوران تبدیل شدند.


فردی مرکوری پسری اهل پاکستان است که با خانواده‌ی خود در لندن زندگی می‌کند. او در خوانندگی استعداد فوق‌العاده‌ای دارد و در طول چند سال به شهرتی بی‌نظیر می‌رسد. داستان فیلم، رفاقت‌ها، عشق‌ها، تنهایی‌ها و اشتباهات فردی را در مسیر زندگی‌اش به تصویر می‌کشد. او در خوانندگی پیشرفت چشمگیری کرده و پس از آن‌که به شهرت می‌رسد، به‌دنبال پیشنهادهای کاری اغواکننده با دستمزد بالا، گروه کویین و همکارانش را رها می‌کند.
او چندی پیش از این نیز متوجه تغییراتی در گرایش جنسی خود شده و به‌دنبال آن توسط همسرش ترک شده بود. فردی مدتی را بدون دوستان و عشق زندگی‌اش به سر برد و سخت مشغول تولید موسیقی برای قراردادهای کاری و سفارش‌های گران‌قیمت بود. سرگرمی او که حالا دوستانش را از دست داده بود، مهمانی گرفتن و مهمانی رفتن بود.
اندکی بعد فردی متوجه می‌شود که به بیماری ایدز مبتلا است. او که دوستان و همسرش را از دست داده و حالا خبر بیمار شدنش را می‌شنود دچار احساس سرخوردگی می‌شود. اما اندکی بعد به خود می‌آید و احساس می‌کند زمان زیادی تا پایان عمرش نمانده است. تصمیم می‌گیرد دوباره به گروه کویین بپیوندد و نهایتا در کنسرت خیریه‌ای در آفریقا در مقابل هزاران تماشاچی آواز می‌خواند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *