معرفی گیتارهای کوردوبا- سری Master

سری مستر کوردوبا

گیتارهای کوردوبا گیتارهایی سبک‌وزن و دست‌سازند که به‌شیوه اسپانیایی طراحی شده‌اند. این گیتارها در اندازه‌های 4/1 تا فول‌سایز و در رنگ‌ها و تن‌وودها و سبک‌های مختلف ساخته شده‌اند.
کمپانی کوردوبا، گیتارهای مستر خود را از گیتارهایی الهام گرفته که روزی در گذشته به دست گیتارسازهای (لوتیرهای) صاحب نام ساخته شده بودند. کسانی مثل هرمان هاوزر، تورس و رودریگز. این‌ها گیتارهای سیم‌نایلونی بودند که بیشتر مردم هرگز این شانس دیدن یا داشتن آن‌ها را نداشته‌اند. گیتارهای سری مستر احساس این گیتارها را در خود دارند. این سری، شامل چهار گیتار متفاوت برای چهار ذائقه متفاوت است.

Hauser

گیتار هاوزر در رقابت با گیتارهای هم‌نوع خود جایگاه قدرتمندی دارد. صفحه‌رویی این ساز از جنس اسپروس انگلمن و صفحات کناری و پشتی آن از جنس رزوود هندی است. هاوزر توسط گروهی از گیتارسازها در کارگاه اکسنارد کالیفورنیا طراحی شده تا نسخه‌ای از گیتار اصلی هاوزر باشد که در سال ۱۹۳۷ ساخته شد. البته امکاناتی جدید مثل تراس‌رود، geared tuning machines و لعاب‌های با‌دوام به آن اضافه شد. هرمان هاوزر در سال 1937 سازی ساخت که بدون آن، وجود نوازندگی گیتار به شکلی که امروز می‌بینیم ممکن نبود. گیتار هاوزر کوردوبا حس این گیتار قدیمی را تداعی می‌کند و در عین حال برای نوازندگان مدرن مناسب است. گیتار هاوزر کوردوبا در سال 2014 در فهرست «گیتارهای رویایی» (dream guitars) قرار گرفت.

CE Custom

این گیتار حد وسطی بین طراحی سنتی و امروزی گیتارهای سیم‌نایلونی است. ما در تجربه‌ای دست‌اول، برای ساخت گیتارهای مستر، جست‌وجویی در میان سازهای تاریخی آغاز کردیم و در کنار آن، محبوب‌ترین ویژگی‌های مدرن را که برای یک گیتار راحت و قابل استفاده لازم است، در نظر گرفتیم. نتیجه این تلاش، یک گیتار کات‌اوی سیم‌نایلونی مخصوص استیج بود که مناسب همه سبک‌ها است. برای نوازندگان با دیدگاه کلاسیک، قابلیت بالایی دارد و نیز جایگزین راحتی برای نوازندگان گیتارهای سیم‌نایلونی است.

گیتار CE CUSTOM کوردوبا

Torres

گیتار تورس کوردوبا، نقطه اوج صدها سال صنعت گیتار کلاسیک است و تا حد زیادی تحت تاثیر کارهای گیتارساز بزرگ آنتونیو دو تورس ساخته شده است. این گیتار، مولفه های طراحی مدرن را در خود دارد و امروزه برای گیتاریست ها قابل تهیه است. گیتارهای تورس اصل به این معروف‌اند که با وجود داشتن بدنه‌ای سبک و کوچک، صدایشان به طرز شگفت‌آوری بلند است. 

این مدل گیتار بر پایه یک تورس ویژه مربوط به سال 1856 ساخته شده است. اندازه بدنه آن 24.9 و طول اسکیل آن 640 میلی متر است.

Rodriguez

گیتار رودیگرز کوردوبا که در کارگاه کالیفرنیا به شکل دست‌ساز ساخته می‌شود، تلفیقی از سه نسلْ سنت (گیتارسازی)‌ با ویژگی‌های دوران مدرن است. صفحه‌رویی مقاوم این گیتار ازجنس سدار کانادایی و صفحات پشتی و کناری آن از رزوود هندی ساخته شده‌اند. این گیتار یک بریسینگ بادبزنی‌شکل با یک بریس متقاطع دارد که صدایی مشخصاً اسپانیایی به آن می‌بخشد، صدایی گرم، باشکوه و گرد با پرتاب صدایی قدرتمند در بخش باس و رنگ صوتی خوش‌لحن در سیم‌های تریبل.  این ساز امکان پاسخی سریع و شروعی ناگهانی در ابتدای هر نت را به نوازنده می‌دهد. 

گیتار رودریگز کوردوبا

منبع
Cordoba

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *