چرا باید قبل از مرگ ساز زدن بیاموزیم؟

یادگیری موسیقی در زندگی

یادگیری یک ساز در طول زندگی یک انسان می‌تواند کیفیت زندگی او را به طرز چشم‌گیری بهبود دهد. اندکی تلاش و تمرین در اوقات فراغت و استراحت، هدیه‌ای بی‌مانند برای همه‌ی زندگی‌مان به ما می‌دهد.

ما در طول زندگی خود اهداف مختلفی را تعیین می کنیم. دستاوردهای ما ممکن است به ما احساس هدف‌مندی بدهد، اما چه تعداد از این دستاوردها برای ما شادی واقعی را برای ما به ارمغان می آورند؟ یادگیری نواختن ساز احتمالاً در حال حاضر اولویت اصلی زندگی شما نیست، اما باید باشد!
چرا باید در وقت آزاد خود ساز زدن را یاد بگیرید؟

هرگز برای یادگیری نواختن ساز پیر نخواهید شد و احتمالا قصدتان از یادگیری یک ساز در میان‌سالی این نیست که یک نوازنده‌ی فوق حرفه‌ای شوید.
سلامت جسمانی شما ممکن است با گذر زمان کاهش یابد، اما هرگز توانایی یادگیری را از دست نخواهید داد. خبر خوب‌تر آن که با یادگیری موسیقی قدرت یادگیری شما برای همه‌چیز افزایش می‌یابد زیرا کارآیی سلول‌های مغزتان را بهبود می‌بخشد.

ساز زدن استرس را کم می کند و خلق شما را بالا می‌برد

روایت یک هنرجوی گیتار:

«به یاد دارم که در کودکی وقتی پدرم از سر کار به خانه می‌آمد، همیشه صدای بانجو را می‌شنیدم. او می گفت که نواختن موسیقی به او کمک کرد تا آرام شود، و من هرگز این را کاملاً درک نکردم تا اینکه شروع به نواختن گیتار کردم. الان هر روز بعد از کار گیتار می‌زنم و این واقعا حالم را خوب می‌کند. آیا این نشان می دهد من به پدر و مادرم تبدیل می شوم؟ نمی‌دانم! شاید! دلیلی بر این نیز هست که یادگیری یک ساز بیشتر از سریال‌های نتفلیکس می‌تواند آرامش‌بخش باشد.»

یادگیری ساز به شما نظم می‌دهد

یادگیری یک ساز جدید چالش برانگیز است و سخت ترین بخش این چالش پشتکار است. حتی نابغه‌ترین استعدادهای موسیقی در اوایل شروع یادگیری کار آنقدر داغ نخواهند بود. بد ساز زدن در ابتدای کار نباید شما را دلسرد کند. در مورد تماشای پیشرفت استعداد شما در طول زمان چیز زیبایی وجود دارد. در پایان بسیار ارزشمند است که ببینید تلاش‌هایتان شما را به کجا می‌برد

با ساز زدن همیشه در حال یاد گرفتن هستید:

« من از 13 سالگی گیتار می نوازم و هنوز از آن خسته نمی شوم.»
همیشه می‌توانید خود را برای یادگیری تکنیک‌های جدید به چالش بکشید. همیشه قطعه‌های موسیقی جدید هست و می‌توانید آن‌ها را یاد بگیرید. می‌توانید ساز دومی انتخاب کنید. به طور کلی نوازنده بودن یک توانایی ارزشمند است که کیفیت زندگی شما را افزایش می دهد و چیزها را جالب نگه می دارد.

ایجاد معاشرت‌های خوب

وقتی یاد می‌گیریم سازی را بنوازیم می‌توانیم در جمع دوستان خود نوازندگی کنیم و همچنین دایره‌ی دوستان خود را گسترش دهیم. همچنین با نوازندگی گروهی می‌توانیم حس هم‌دلی و دوستی را تقویت کنیم.

یادگیری ساز دوم راحت‌تر است

بعد از یادگیری ساز اول، نواختن ساز دوم به تلاش کمتری نیاز دارد. زیرا شما دیگر یک پایه و زمینه از نوازندگی برخوردار هستید. اگر ساز دوم از سازهای مشابه ساز اول باشد این راحتی چند برابر می‌شود.

زندگی کردن در لحظه با ساز زدن

نواختن موسیقی شما را شادتر می‌کند و علاوه بر آن کمک می‌کند تا مشکلاتی که در زندگی دارید را به مدت چند ساعت فراموش کنید:

«ساز زدن باعث می‌شود ما به جای فکر کردن به فردا، در همین لحظه زندگی کنیم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.