آلبوم‌ «هنوز پاییز است» کیهان کلهر و «اهل خاورمیانه» مهدی رجبیان، در فهرست ده آلبوم برتر سال

آلبوم‌های موسیقی «اهل خاورمیانه» مهدی رجبیان و «هنوز پاییز است» کیهان کلهر و رامبرانت تریو به ترتیب با رتبه اول و ششم در فهرست ده آلبوم برتر دنیا در سال ۲۰۱۹ قرار گرفتند.

مجله مهم سانگ‌لاینز (songlines) یک مجله انگلیسی است که در سال ۱۹۹۹ آغاز به کار کرد و اخبار و مطالب حوزه‌های موسیقی سنتی، پاپ، موسیقی معاصر و موسیقی فیوژن را بازتاب می‌دهد. در سال ۲۰۰۹ زمانی که جایزه موسیقی ملل رادیو بی بی سی منحل شده بود،‌ این مجله یک جایزه برای موسیقی ملل راه‌اندازی کرد. امسال (۲۰۱۹) مجله سانگ‌لاینز دو آلبوم از آهنگسازان ایرانی را جزء ده آلبوم برتر دنیا اعلام کرد. آلبوم «اهل خاورمیانه» مهدی رجبیان در رتبه اول و آلبوم «هنوز پاییز است» کیهان کلهر و رامبرانت تریو در رتبه ششم این مجله قرار گرفتند. این دو آلبوم نامزد جایزه مجله سانگ‌لاینز می‌شوند.

آلبوم‌های «هنوز پاییز است» و «اهل خاورمیانه»

آلبوم «اهل خاورمیانه» مهدی رجبیان

 آلبوم «اهل خاورمیانه» در اعتراض به نابرابری و جنگ در خاورمیانه منتشر شده و بیش از ۱۰۰ هنرمند از کشورهای ترکیه، عمان، یمن، عراق، فلسطین، اردن، مصر، سوریه، لبنان، بحرین، آذربایجان و تاجیکستان در تهیه آن مشارکت داشتند. رجبیان معتقد است که موسیقی تنها سلاح او در برابر جنگ است که راهکار همیشگی حکومت‌هاست.

آلبوم «هنوز پاییز است» کیهان کلهر و رامبرانت تریو

کیهان کلهرآلبوم «هنوز پاییز است» را با همکاری رامبرانت تریو، یک گروه موسیقی مشهور سه نفره هلندی، در اوایل سال ۲۰۱۹ منتشر کرد. این گروه در سبک موسیقی جاز، موسیقی کلاسیک و موسیقی خاورمیانه فعالیت می‌کند و سازهای اصلی آن‌ها پیانو، درامز و کنترباس است. این گروه در کارنامه خود آثاری در همکاری با موزیسین‌های ایرانی و به طور کلی موزیسین‌های شرقی دارد. این آلبوم دو قسمت پگاه و شامگاه دارد و شامل نه قطعه است:

قسمت اول/ پگاه:
مقدمه (بداهه گروهی)
دانه‌های شبنم (تونی اورواتر)
هفت پاره (کیهان کلهر)
هنوز (بداهه گروهی)
نیاز (آرا دینکجیان)
قسمت دوم/ شامگاه:
مقدمه (بداهه گروهی)
پاییز (فولکلور ارمنی)
باد پاییز (تونی اورواتر)
کوتاهترین داستان بلند (رامبرانت فرایش)

می‌توانید کل آلبوم «هنوز پاییز است» یا قطعات جداگانه آن را از سایت بیپ‌تیونز خریداری و دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *