کمپانی پتروف یکی از مهمترین کمپانی های پیانو در جهان است که در شهر هاردک کارلوف در کشور چک اسلواکی تاسیس شد. این شرکت، امروزه بزرگترین تولیدکننده پیانوهای آکوستیک در اروپا است.

آنتونین پتروف در سال ۱۸۳۹ به دنیا آمد. او در ۱۸۵۷ برای یادگیری چگونگی ساخت پیانوهای گرند به وین و به کمپانی های HEITZMAN، EHRBAR، و SCHWEIGHOFER رفت. در سال ۱۸۶۴ نخستین پیانو گرند همزمان با تاسیس کمپانی پتروف ساخته شد. آنتونین، کارگاه نجاری پدرش را به یک کارگاه پیانوسازی در شهر قدیم در پشت کلیسای روح القدس (Cathedral of Svatý Duch) بدل کرد.

آنتونین پتروف، موسس کمپانی پتروف
آنتونین پتروف

دو سال بعد جنگ هفت هفته ای اتریش و پروس، باعث شد فرایند تولید متوقف شود. در ۱۸۷۴ کارخانه جدید تاسیس و تولید هارمونیوم آغاز شد.

در سال ۱۸۸۰ یک شعبه فرعی در شهر تمسوار در مجارستان باز شد. کمپانی پتروف تولید کیبرد و اکشن پیانو را نیز در سال ۱۸۸۱ آغاز کرد. سال ۱۸۸۳ شروع تولید پیانوهای دیواری بود. سال ۱۸۹۵ سال صدور سازها، و (ایجاد) مرکز خدمات و انبار در وین بود. در ۱۸۹۹ آنتونین پتروف court piano maker را برای اتریش-مجارستان تاسیس کرد.
در ۱۹۰۸ این کمپانی به یک شرکت با مسئولیت محدود تبدیل شد و ماری پتروف کارمند معتمد آن شد. علاوه بر موسس کمپانی، پسرانش، جان جان، آنتونین و از سال ۱۹۱۴ جوانترینشان ولادیمیر (از دومین نسل) برای شرکت آنها کار کردند.
بعد از مرگ آنتونین پتروف و همسرش ماری، کمپانی به جوانترین پسرشان ویلیام رسید.

در سال ۱۹۲۴، پتروف صادرات خود را به ژاپن، چین، استرالیا و آمریکای جنوبی آغاز کرد.
نسل سوم مدیریت پتروف در سال ۱۹۲۸ با همراهی استینوی ، در لندن دفتر باز کرد. ( ۳rd petrof generation managing the company together with STEINWAY PETROF opens office in London)
در سال ۱۹۴۸ کمپانی ملی شد و چند سال بعد بخش توسعه آن تاسیس شد.

در سال ۲۰۰۸ پتروف گواهی امتیاز اروپایی را گرفت و یک سال بعد شعبه‌ای در آمریکا تاسیس کرد.
در سال ۲۰۰۹ شاهد ظهور نسل جدید پیانوهای گرند پتروف هستیم. در این سال همچنین این کمپانی همکاری خود را با مارک لوینسن آغاز کرد.
در سال ۲۰۱۲ پیانو جدید دیواری P127، معرفی شد. یک سال بعد موزه پتروف بازگشایی شد و در سال ۲۰۱۴ همزمان با جشن ۱۵۰ سالگی کمپانی، برند جدید پرمیوم، آنت. پتروف راه‌اندازی شد.

پیانو آنت پتروف

برای مشاهده مدل‌های مختلف پیانوهای پتروف می‌توانید به محصولات پتروف در فروشگاه آنلاین پیانو باربد سری بزنید.

منبع
Petrof