کیهان کلهر، برنده جایزه WOMEX ۲۰۱۹

WOMEX یا World Music Expo پروژه‌ای است که به‌منظور گسترش موسیقی ملل و حمایت از آن برپا شده است. میزبان اصلی این پروژه کشور آلمان و شهر برلین است اما برنامه هرساله‌اش در کشورهای دیگر اروپایی نیز برگزار می‌شود. فعالیت‌های مختلف این پروژه شامل برگزاری کنفرانس‌، نمایش‌، کنسرت است و بخش جوایز را هم دربردارد. سایت WOMEX اعلام کرد که امسال (۲۰۱۹) جایزه هنرمند وومکس به کیهان کلهر،‌آهنگساز و نوازنده ایرانی تعلق گرفته است.

این جایزه در اکتبر ۲۰۱۹ در بیست و پنجمین سالگرد تاسیس وومکس در شهر تمپر فنلاند به کیهان کلهر اهدا می‌شود. کلهر با همراهی اردال ارزنجان (نوازنده باغلاما از ترکیه) در کنسرت اختتامیه وومکس ۲۰۱۹ روی صحنه می‌رود.
به گزارش سایت وومکس، کیهان کلهر می‌گوید:
دریافت این جایزه برای من بسیار باارزش است. اهدای این جایزه به‌نوعی قدردانی از فرهنگ غنی میهن من و هنر جاودانه ایرانی است که همواره روبه‌رشد و در سراسر دنیا محبوب است. درحالی‌که قدرت‌ها باعث تفرقه، مرزبندی و رواج تحمل‌ناپذیری‌ میان ملیت‌ها و اقوام مختلف می‌شوند، موسیقی ما را به هم نزدیک می‌کند و انسانیت را که بین همه ما مشترک است به یاد ما می‌آورد. من به عنوان یک شهروند جهانی در برابر این قدردانی سر فرود می‌آورم و کنار هنرمندانی می‌ایستم که موسیقی آن‌ها منادی اتحاد و یک‌رنگی است.

سایت وورد موزیک همراه با این خبر این ویدیو را از اجرای سال ۲۰۱۲ کیهان کلهر در فستیوال مورگن‌لاند در آلمان روی صفحه خود قرار داد:

منبع
World Music Central

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.